Inne

Mundurowa fundacja dzieci bohaterów

„Służba innym to dla żołnierza, czy strażaka codzienność. Niestety za odwagę często przychodzi im zapłacić najwyższą cenę…” – to cytat ze strony internetowej Fundacji Dorastaj z Nami. Tym, którzy są najbardziej poszkodowanymi w tej tragicznej rzeczywistości są dzieci tych strażaków i żołnierzy, o których mówi cytat. Do pomocy im właśnie została powołana do życia ta wyjątkowa fundacja dzieci.

Czy rodzica może zastąpić fundacja. Dzieci, które wystąpiły w filmie z okazji 10 lecia istnienia fundacji są jej wdzięczne za niesioną pomoc. Żadna organizacja nie zastąpi rodzica, ale pozwoli uporać się z traumą, pomoże materialnie i w ramach doradztwa. Taka jest misja Fundacji Dorastaj z Nami.

Dzieci strażaków, żołnierzy, ale nie tylko, bo także policjantów lub ratowników medycznych mogą liczyć choć na namiastkę normalności, którą oferuje im misja fundacji. Są one często straumatyzowane, w ogromnym szoku po stracie ukochanej osoby. Osoby, która troszczyła się o nie, zapewniała byt, która je kochała i dbała o nie.

Czy zaufać fundacji?

To czy można zaufać fundacji wynika chociażby z wspomnianego wyżej filmu. „Dzięki fundacji możemy przede wszystkim rozwijać swoje pasje” – mówi podczas nagrania Maja, która jest podopieczną fundacji od ośmiu lat. Jej tata był policjantem i zginął na służbie. „Nasi ojcowie i mamy pewnego dnia nie wrócili z pracy. Służąc innym zginęli. Nasz świat się zawalił. Trzeba było żyć dalej, ale jak? (…) Fundacja pomaga nam powrócić do życia” – mówi kolejna bohaterka filmu. Powrócić do życia, to główny kierunek, którym kroczy w swej działalności fundacja. Dzieci dzięki jej pomocy mogą otrzymać wsparcie psychologów lub innych specjalistów medycznych. Doradztwo np. zawodowe, to kolejny punkt programu, który realizuje fundacja. Dzieci kończące edukację mogą skorzystać z pomocy doradcy zawodowego, aby wiedzieć jak odnaleźć się na rynku pracy. Jest spora grupa takich podopiecznych, których sytuacja materialna diametralnie się zmienia, gdy zabraknie jednego rodzica. Nie mało jest takich przypadków, gdzie ten rodzic był jedynym żywicielem rodziny. W związku z tym ważnym elementem jest pomoc materialna, którą świadczy fundacja. Dzieci otrzymują wsparcie w edukacji i rozwijaniu swoich pasji.

Partnerzy Fundacji Dorastaj z Nami

Bez wsparcia zewnętrznych podmiotów pewnie nie poradziłaby sobie sama fundacja. Dzieci, podopieczni fundacji mogą liczyć na pomoc partnerów Fundacji Dorastaj z Nami w ramach tzw. koalicji „razem dla bohaterów”. Są to przedsiębiorstwa państwowe, Spółki Skarbu Państwa, fundacje działające przy bankach, a także firmy prywatne działające na rynku polskim.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *